Aloevera
معجزه ای به نام آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا برای تسکین آفتاب سوختگی و کمک به بهبود زخم ها شناخته شده است. اما آیا می دانید که از این گیاه برای موارد زیادی می توان استفاده کرد؟ آلوئه ورا برای مصارف دارویی استفاده می شود و قدمت آن به مصر باستان باز می گردد.این گیاه برای تسکین سوزش معده گرفته تا کاهش سرعت گسترش سرطان پستان مفید است.

با سوین بیوتی همراه باشید تا شما را با فواید بیشتر این گیاه آشنا کنیم.

 

تسکین دل درد

ریفلاکس معده نوعی اختلال گوارشی است که اغلب منجر به سوزش معده می شود. یک بررسی در سال 2010 نشان داد که مصرف 1 تا 3 اونس ژل آلوئه ورا در زمان صرف غذا می تواند از شدت ریفلاکس بکاهد. همچنین ممکن است سایر مشکلات مربوط به هضم غذا را کاهش دهد. سمیت کم این گیاه آن را به داروی ایمن و ملایم برای سوزش معده تبدیل می کند.

 

تازه نگه داشتن محصولات

یک مطالعه در سال 2014 که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج به صورت آنلاین منتشر شد ، گیاهان گوجه فرنگی پوشیده شده با ژل آلوئه ورا را مورد بررسی قرار داد. این گزارش شواهدی را نشان داد که این پوشش با موفقیت مانع رشد بسیاری از انواع باکتریهای مضر روی سبزیجات شده است. نتایج مشابهی در یک مطالعه متفاوت با سیب پیدا شد. این بدان معنی است که ژل آلوئه می تواند میوه ها و سبزیجات را تازه نگه دارد و نیاز به مواد شیمیایی خطرناکی را که ماندگاری محصول را افزایش می دهند ، از بین ببرد.

 

جایگزینی برای دهانشویه

عصاره آلوئه ورا یک جایگزین ایمن و موثر برای دهانشویه های شیمیایی است. مواد طبیعی این گیاه ، که شامل دوز سالم ویتامین C هستند ، می توانند پلاک را مسدود کنند. همچنین در صورت خونریزی یا تورم لثه می تواند باعث تسکین شود.

 

کاهش قند خون

بر اساس یک مطالعه ، خوردن دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا در روز می تواند باعث کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود. این می تواند به این معنی باشد که آلوئه ورا ممکن است آینده ای در درمان دیابت داشته باشد.

اما افراد دیابتی که از داروهای کاهنده گلوکز استفاده می کنند ، هنگام مصرف آلوئه ورا باید احتیاط کنند. آب این گیاه همراه با داروهای دیابت احتمالاً می تواند شمار گلوکز را به سطوح خطرناک کاهش دهد.

 

مراقبت از پوست

می توانید از آلوئه ورا استفاده کنید تا پوست خود را تمیز و مرطوب نگه دارید. این ممکن است به این دلیل باشد که این گیاه در آب و هوای خشک و ناپایدار رشد می کند. برای زنده ماندن در شرایط سخت ، برگهای گیاه آب ذخیره می کنند. این برگهای متراکم از آب ، همراه با ترکیبات گیاهی ویژه ای بنام کربوهیدرات های پیچیده ، آن را به عنوان یک مرطوب کننده موثر برای صورت در می آورند.

همچنین نشان داده شده است که ترکیبات مهم موجود در آلوئه ورا اثرات اشعه ماورا بنفش (UV) را خنثی می کند ، پوست شما را از آسیب های موجود در برابر اشعه ماورا بنفش ترمیم می کند و به جلوگیری از ایجاد خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

 

عملکرد کبد

عملکرد سالم کبد ، برای سم زدایی مهم است. آب آلوئه ورا یک روش عالی برای سالم نگه داشتن کبد است زیرا کبد وقتی بهترین عملکرد را دارد که بدن از نظر تغذیه و آب کافی در بهترین حالت خود باشد. آب آلوئه ورا باعث آبرسانی به بدن شده و سرشار از عناصر غذایی گیاهی است.