بوتاکس مو
بوتاکس برای مو چیست؟

موهای سر شما با افزایش سن ، دقیقاً مانند پوست شما انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و حجم آن ها کم می شود. محصولات جدیدی به اسم بوتاکس مو در بازار وجود دارند که می توانند به تقویت مو ، صاف کردن مو و کاهش وز مو کمک کنند.

با سوین بیوتی همراه باشید تا شما را با بوتاکس مو آشنا کنیم.

 

آیا بوتاکس مخصوص مو حاوی بوتاکس است؟

این درمان مویی ، حاوی ماده سم بوتولینوم که ماده اصلی بوتاکس می باشد، نیست. درواقع ، این نام یعنی بوتاکس مو، بر اساس نحوه کار محصول است. درست مانند بوتاکس که با شل شدن عضلات پوست به صاف کردن پوست کمک می کند ، “بوتاکس مو” نیز با پر کردن فیبرهای جداگانه مو ، به صاف و پر شدن موها کمک می کند.

 

این روش درمانی چگونه انجام می شود؟

بوتاکس مو ، یک درمان نرم کننده عمیق است که الیاف مو را با یک ماده پر کننده مانند کراتین می پوشاند. در این روش تارموهای شکسته شده یا نازک را با این ماده پر می کنند تا موها پر و براق به نظر برسند.

 

چه کسی می تواند از بوتاکس برای مو استفاده کند؟

شما در موارد زیر می توانید از این درمان مویی استفاده کنید:

موهای بسیار ریز ، فاقد حجم و درخشش

موی آسیب دیده

موهای فر دار

موهایی که می خواهید صاف شوند

به طور کلی بوتاکس مو برای هر نوع مویی می تواند انجام شود.

 

در هنگام استفاده چه اتفاقی می افتد؟

بوتاکس مستقیماً روی تارهای موی شما اعمال می شود. شما می توانید برای انجام اینکار به یک آرایشگاه مراجعه کنید.

درمان با شامپو برای باز شدن کوتیکول های مو و آماده سازی رشته ها برای حالت دهی شروع می شود. این روش درمانی سپس با ماساژ محصول از ریشه تا نوک ، به رشته های مو زده می شود. درمان برای مدتی ، معمولاً بین 20 تا 90 دقیقه ، روی موهای مرطوب باقی می ماند.

برخی از آرایشگران می توانند قبل از خشک کردن و صاف کردن موهای شما با اتوی صاف ، محصول را شستشو دهند. ممکن است سایر آرایشگران محصول را روی موهای شما بگذارند در حالی که موهای شما را خشک و صاف می کنند تا به محصول کمک کند تا به طور کامل در تارهای موی شما نفوذ کند.

نتایج درمان مو با بوتاکس را بلافاصله پس از خشک شدن مو مشاهده خواهید کرد.

 

بوتاکس مو چقدر موثر است؟

بوتاکس مو در حال حاضر یک روش درمانی محبوب است. بهترین راه برای به دست آوردن نتایج خوب این است که به یک آرایشگاه مطمئن بروید و از یک آرایشگر در آنجا بخواهید تا در مورد این روش درمانی شما را راهنمایی کند.

اثرات بوتاکس معمولا بین 2-4 ماه طول می کشد ، اگرچه زمان دقیق آن از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. توصیه می شود برای حفظ نتایج از شامپوی کم سولفات یا بدون سولفات استفاده کنید.

 

آیا این روش بی خطر است؟

این روش درمانی معمولا بی خطر است اما برای احتیاط بیشتر باید خطر تحریک پوست یا واکنش آلرژیک را در نظر بگیرید. برای در امان ماندن از عوارض جانبی بهتر است موادی ک استفاده می شوند با پوست سر تماس نگیرند.

 

بوتاکس مو در مقابل کراتین

درمان های کراتین درمان های شیمیایی است که اغلب حاوی فرمالدئید است. فرمالدئید برای “قفل کردن” یا “فریز کردن” تارهای مو به حالت مستقیم استفاده می شود تا به صاف نگه داشتن آنها کمک کند. اگرچه فرمالدئید مورد استفاده در این روش های درمانی باعث نگرانی شده است زیرا فرمالدئید یک ماده سرطان زاست ، اما نتایج طولانی مدت ایجاد می کند.

از طرف دیگر ، بوتاکس مو فقط یک نوع روش درمانی است و از واکنش های شیمیایی برای کار استفاده نمی کند. این روش درمانی مو، هیچ نوع فرمالدئیدی ندارد.

 

سخن آخر

اگر به دنبال راه حلی برای صاف و لطیف شدن موهای خود و پررنگ تر نشان دادن آن هستید ، درمان مو با بوتاکس می تواند به شما کمک کند.