از بین بردن موهای صورت
از بین بردن موهای زائد صورت با ساده ترین روش ها

رشد مو می تواند به دلیل تغییرات هورمونی رخ دهد. اگر موهایی که روی صورت رشد می کنند ، شما را اذیت می کنند ، می توانید با سوین بیوتی همراه باشید، نکات زیر را دنبال کنید و به راحتی از آن ها برای از بین بردن موهای صورت استفاده کنید:

 

1. تراشیدن مو

اصلاح یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد است. برای اینکار می توانید از ژیلت یا ریش تراش استفاده کنید. هر دوی این وسیله ها یک تیغه ی داخلی دارند که باعث برش دادن موهای سطح پوست می شود.

ریش تراش می تواند در قسمت های مختلف بدن کار کند ، از جمله:

پاها ، بازوها ، زیر بغل ، بیکینی ، صورت ، لب بالا ، چانه ، ابرو ، خط ریش

با این حال، نتایج دائمی یا طولانی مدت نیستند. صورت شما به مدت یک تا سه روز بدون مو می ماند و سپس باید اصلاح مجدد کنید.

بخاطر داشته باشید که گرچه این روش نسبتاً بی خطر است ، اما موهای رشد کرده می توانند از عوارض جانبی اصلاح باشند.

 

2. موچین

موچین یکی دیگر از روش های موثر و ارزان برای از بین بردن موهای صورت است. این روش کمی متفاوت از اصلاح عمل می کند. موچین به جای از بین بردن مو با تیغ ، برای کندن یا کشیدن مو از ریشه ساخته شده است.

موچین روی هر موی صورت کار می کند. به خصوص هنگام فرم دادن به ابرو بسیار مفید است. به طور معمول ، رشد مو پس از استفاده از موچین سه تا هشت هفته طول می کشد.

 

3. اپیلاسیون

اپیلاسیون گزینه دیگری برای از بین بردن موهای صورت است. این تکنیک می تواند تا چهار هفته موها را از بین ببرد ، که اگر مشغول هستید و نمی خواهید به طور مرتب برای از بین بردن موها از ژیلت یا موچین استفاده کنید ، انتخاب بهتری خواهد بود.

اپیلاتورها مانند موچین و ژیلت عمل می کنند. با این تفاوت که اپیلاتورها موهای صورت را با گرفتن همزمان چند مو و از بین بردن آنها از ریشه از بین می برند. از آنجا که مو از ریشه برداشته می شود ، رشد مجدد آن طولانی تر می شود. گاهی اوقات ، اپیلاسیون منجر به نرم شدن و ریز شدن موها می شود.

ممکن است فقط هنگام برداشتن مو از پاها یا از نواحی بزرگتر بدن به فکر اپیلاتور باشید. اما اپیلاتورها در اندازه های مختلف وجود دارند و آنها را برای از بین بردن مو در تمام قسمت های بدن ایده آل می کند.

هنگام استفاده از اپیلاتور لازم نیست پوست خود را آماده کنید. با این حال ، لایه برداری از چند روز قبل به نرمی پوست کمک می کند و خطر موهای روییده شده را کاهش می دهد.

 

4. لیزر موهای زائد در خانه

مشکل اصلی بسیاری از روش های از بین بردن مو این است که نتایج موقت هستند یا فقط چند هفته طول می کشد. برای نتایج طولانی تر ، لیزر موهای زائد را در نظر بگیرید.

در این روش از پرتوهای لیزر و ضربان دار برای آسیب رساندن به فولیکول های مو و در نتیجه ریزش مو استفاده می شود. این یک راه حل نیمه دائمی است و پس از حدود شش ماه ممکن است موها رشد کنند. گاهی موها هرگز دوباره رشد نمی کنند. اگر موها برگردند ، ممکن است ظریف و غیرقابل توجه باشد.

لیزر موهای زائد ممکن است گران باشد.برای دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً نیاز است که چند بار به دکتر مراجعه کنید. اگر می خواهید از مزایای لیزر موهای زائد بدون صرف هزینه های زیاد استفاده کنید ، یک گزینه خرید کیت لیزر موهای زائد در خانه است. درمان های خانگی مقرون به صرفه و راحت هستند.

لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از صورت مانند لب بالا و چانه انجام داد. اما هنگام برداشتن مو از اطراف پلک ها و نواحی اطراف آن باید از لیزر اجتناب کنید.

 

5. کرم های موبر

کرم های موبر نیز گزینه دیگری برای از بین بردن موهای زائد صورت است. نتایج می توانند طولانی تر از اصلاح باشند و ممکن است این کرم ها از اپیلاسیون ارزان تر باشند.

این کرم ها دارای مواد شیمیایی مانند سدیم ، دی اکسید تیتانیوم و سولفید باریم هستند که پروتئین ها را در مو تجزیه می کنند ، به طوری که به راحتی حل و شسته می شود. اگرچه این مواد به طور کلی بی خطر هستند ، اما خطر واکنش وجود دارد.

اگر اولین بار است که از کرم موبر استفاده می کنید ، ابتدا یک تست انجام دهید و مقدار کمی از کرم را به پوست خود بمالید. اگر واکنشی مثل قرمزی پوست ، برجستگی و خارش مشاهده نکردید می توانید از این محصول استفاده کنید.

این محصولات به صورت ژل ، کرم و لوسیون در دسترس هستند. در حالی که این کرم ها می توانند موهای هر قسمت از بدن را از بین ببرند ، برخی از کرم ها مخصوص موهای صورت طراحی شده اند. این بدان معنی است که آنها صورت را نیز صاف ، لایه برداری و مرطوب می کنند.

 

6. اصلاح با نخ

استفاده از نخ گزینه دیگری برای فرم دادن به ابروها و از بین بردن موهای ناخواسته صورت در لب بالایی ، کنار صورت و چانه است. نتایج می توانند طولانی تر از تراشیدن مو یا موچین باشند ، به علاوه این روش باعث ایجاد موهای زائد نمی شود.

در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. بنابراین ، هیچ واکنش پوستی وجود ندارد ، اما ممکن است درد یا ناراحتی جزئی را تجربه کنید. برای کاهش درد ، کرم بی حسی را به صورت خود بمالید ، یا بعد از اصلاح از کمپرس گرم استفاده کنید. این روش از بین بردن مو به مهارت نیاز دارد ، بنابراین شما باید به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید.