داشتن ابروهای پرپشت
5 روش برای داشتن ابروهای پرپشت

شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی مداد ، ژل و سایر محصولات را به بازار عرضه می کنند که می تواند به حجیم شدن ابروهای شما کمک کند. اما آیا راهی برای داشتن ابروهای پرپشت و بدون اتکا به آرایش وجود دارد؟

اگر به طور طبیعی موهای نازکی دارید یا ابروهای شما می ریزد ، نگران نباشید، درمان های خانگی بی نظیری وجود دارد که به پر پشت و حجیم شدن ابروهای شما کمک میکند.

با سوین بیوتی همراه باشید تا شما را با این درمان های خانگی آشنا کنیم.

 

1.روغن نارگیل

روغن نارگیل که امروزه به یکی از روغن های محبوب تبدیل شده است، برای پوست و مو نیز مفید است. برای استفاده از روغن نارگیل روی ابروها ، کافی است مقدار کمی روغن را به کمک دست برداشته و روی ابروهای خود بمالید. برای کسب نتیجه ی بهتر پس از استفاده از روغن، ناحیه ابرو را ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند ، سپس بشویید.

 

2.روغن درخت چای

روغن درخت چای نیز  همانند روغن نارگیل می تواند با ایجاد یک مانع مرطوب کننده برای سلامت سلول و فولیکول ، رشد و ضخامت ابرو را تحریک کند. عصاره این روغن را به راحتی می توانید در داروخانه ها پیدا کرده و روی ابروهای خود بمالید.

برای کسب نتیجه ی بهتر است آن را هر شب روی ابروهای خود مالیده و بگذارید یک شب بماند. توجه داشته باشید که این روغن ممکن است در برخی افراد واکنش آلرژیک به نام درماتیت ایجاد کند. قبل از استفاده از روغن درخت چای برای ابروها ، این محصول را روی ناحیه کوچکی از پوست ، مانند بازو ، آزمایش کنید.

 

3.روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس شاید به دلیل اثرات آرام بخشی که دارد بیشتر شناخته شده است. هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود می تواند با ریزش مو مقابله کند.

عصاره اسطوخودوس را از داروخانه ها تهیه کرده و هر روز روی ابروهای خود بمالید.

توجه داشته باشید که نباید این روغن را به صورت خوراکی مصرف کنید ، زیرا ممکن است سمی باشد. همچنین اگر آلرژی دارید این روغن را روی قسمت دیگری از پوست خود نیز آزمایش کنید و در صورت مشاهده عوارض از ادامه مصرف آن خودداری کنید.

 

4.ساو پالمتو مکملی برای داشتن ابروهای پرپشت

ساو پالمتو مکملی است که بعضی اوقات برای درمان ریزش مو استفاده می شود.

حتما قبل از استفاده از این مکمل با پزشک متخصص مشورت کنید زیرا استفاده سرخود از این مکمل می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

 

5.نظافت هوشمند

در بعضی موارد ، داشتن ابروهای پرپشت ممکن است به نظافت شخصی شما بستگی داشته باشد. این نکات می تواند شامل موارد زیر باشد:

از شلوغ کردن بیش از حد ابروها خودداری کنید.

از فشار دادن شدید محل با مداد ابرو خودداری کنید.

روزانه ابروهای خود را با برس ابرو مرتب کنید.

به احتمال زیاد بعد از چندین هفته این عادات خوب نتیجه می دهند. با این حال اگر نتیجه ای نمی بینید با یک متخصص پوست صحبت کنید.

 

سخن پایانی برای داشتن ابروهای پرپشت

اگر چه استفاده از این روغن های مو مضر نیست اما از استفاده بیش از حد آن ها خودداری کنید و در صورت بروز عوارض یا ریزش شدید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.