هر آنچه که باید درباره ی پاک کردن آرایش صورت بدانید

اگر اهل آرایش هستید حتما باید این نکته را متوجه شده باشید که فقط شستن صورت باعث تمیز شدن آن نمی شود. برای اطمینان از صحت این مطلب می توانید یک بار طبق عادت همیشه صورت خود را شسته و خشک کنید. بعد پوست خود را با یک پد پنبه ای که با چند قطره تونر یا یک ماده مرطوب کننده ، مرطوب شده پاک کنید. اگر پد را نگاه کنید می توانید بقایای آرایش را به طور مثال سایه چشم ، ریمل و… را ببینید. این نشانه این نیست که شما برای پاک کردن آرایش باید محکم تر و با شدت بیشتری صورت خود را تمیز کنید بلکه به این معنی است که علاوه بر شستشوی صورت باید به فکر یک پاک کننده نیز باشید.

با ما همراه باشید تا شما را با یک سری نکات برای پاک کردن آرایش آشنا کنیم.

 

1. با بخور به راحتی آرایش صورت خود را پاک کنید.

بخور یک راه خوب برای پاک کردن آرایش صورت است. قبل از استفاده از بخور صورت خود را خوب با آب و صابون بشورید و با یک حوله نرم آن را تمیز کنید. سپس یک ظرف را پر از آب کنید و بگذارید بجوشد. وقتی آب به نقطه جوش رسید آن را از روی حرارت بردارید و سر خود را بالای ظرف گرفته و یک حوله یا پارچه ی تمیز را روی سر خود بی اندازید ، حدود 10 دقیقه صبر کنید. بعد سر خود را بلند کنید خواهید دید که صورت شما چرب است . با یک دستمال تمیز به آرامی صورت خود را پاک کنید. اینکار باعث باز شدن منافذ پوست می شود. به همین دلیل استفاده از این روش می تواند ته مانده های آرایش را که داخل منافذ پوست مانده اند و ممکن است باعث جوش و آکنه شوند را تمیز می کند.

 

2.اسکراب به خوبی پوست را تمیز می کند.

از اسکراب ها به عنوان یک لایه بردار پوست استفاده می شود. اسکراب ها می توانند منافذ پوست را تمیز کرده و سلولهای مرده پوست را از بین ببرند. به همین دلیل می توان برای پاک کردن آرایش هم از آن ها استفاده کرد. برای این منظور اول آرایش خود را تمیز کنید  ، سپس پوست خود را مرطوب کرده و اسکراب را روی پوست بمالید. حتما به زمان مناسبی که اسکراب باید روی پوست بماند دقت کنید و آن را به صورت دورانی روی صورت ماساژ دهید. بعد از استفاده از این ماده صورت خود را بشورید.

 

3. خیار و خاصیت های فراوانی که دارد.

بیشتر محصولات زیبایی که برای پاک کردن آرایش صورت استفاده می شود دارای ترکیبات خیار هستند. پس شما به جای اینکه برای خرید این محصولات به فروشگاه بروید یک خیار بردارید ، پوست آن را جدا کنید و آن را له کنید تا مانند خمیر شود. از این ماده درست شده می توانید برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید. همچنین آب خیار هم می تواند در پاک کردن آرایش موثر باشد. شما می توانید برای نتیجه ی بهتر گرفتن کمی روغن یا شیر هم به خمیر خیار اضافه کنید.

 

4. پاک کردن آرایش صورت با گلاب

گلاب خاصیت های زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به کم کردن پف صورت ، کاهش سرعت چروک شدن پوست ، تنظیم ph پوست و تسکین آفتاب سوختگی اشاره کرد. گلاب همچنین باعث حذف آلودگی ها و عرق روی پوست می شود. به همین دلیل می توان برای پاک کردن آرایش هم از این ماده استفاده کرد. به این صورت که گلاب خالص را داخل یک بطری اسپری بریزید و آن را روی صورت خود اسپری کرده و بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس صورت خود را با دستمال پاک کنید.

 

5. عسل به عنوان یک ماده ی طبیعی به پاک کردن آرایش صورت کمک می کند.

عسل یک ماده طبیعی بسیار عالی برای پاک کردن آرایش صورت است. عسل علاوه بر خاصیت پاک کنندگی در تسهیل بهبود سریع زخم های موجود نیز بسیار موثر است. این ماده پوست را جوان نگه می دارد  و از بروز چین و چروک جلوگیری می کند. عسل به طور طبیعی رطوبت را به خود جذب می کند . این بدان معنی است که در حالی که پوست شما را تمیز می کند ، استفاده منظم از آن باعث می شود همزمان رطوبت به اپیدرم شما برگردد.

بیشتر پاک کننده های مبتنی بر صابون ، خاصیت اسیدی پوست را مختل می کنند و پوست را مستعد انواع باکتری های ناخواسته می کنند. عسل برعکس اینکار را انجام می دهد. این خاصیت اسیدی پوست را حفظ می کند و ph طبیعی پوست شما را تنظیم می کند.

برای استفاده از عسل ابتدا آرایش صورت خود را پاک کنید بعد صورت خود را با آن مرطوب کنید. به اندازه نصف قاشق غذاخوری عسل بردارید و آن را روی صورت خود همانند استفاده از صابون بر روی صورت ماساژ دهید. در آخر صورت خود را با آب ولرم بشورید و با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.