مرطوب کننده
انتخاب یک مرطوب کننده صورت خوب

مرطوب کننده به عنوان یک مانع محافظتی برای پوست شما عمل می کند و آن را مرطوب و سالم نگه می دارد. اکثر متخصصان استفاده از آن را به صورت روزانه توصیه می کنند.

برای مراقبت از پوست علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب و کنترل استرس ،توصیه می شود از یک مرطوب کننده که با نوع پوست شما سازگار است استفاده کنید.

یا سوین بیوتی همراه باشید تا شما را بیشتر با مرطوب کننده ها آشنا کنیم.

 

نوع پوست شما چیست؟

استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب ، یک راه مناسب برای حفاظت از پوست است. محققان توصیه می کنند همیشه پس از استحمام از این کرم ها استفاده کنید تا رطوبت پوستتان حفظ شود.

بر اساس دلایل مختلف از جمله ژنتیک و سایر عواملی که قابل کنترل هستند مانند رژیم غذایی ، نوع پوست شما به 5 دسته ی خشک ، چرب ، حساس ، معمولی و ترکیبی تقسیم می شود، که رایج ترین نوع پوست در زنان ترکیبی است. برای انتخاب محصولات مناسب لازم است که نوع پوست خود را بدانید.

 

مرطوب کننده مناسب با نوع پوست

برای پوست های خشک ،بهتر است از مرطوب کننده های قوی تر که در ساختار آن ها روغن بکار رفته است ، استفاده کنید. زیرا روغن ها به خوبی جذب پوست می شوند و پوست را نرم می کنند.

کسانی که پوست چربی دارند، به دلیل ترشح بیش از حد غدد چربی ، با مشکل چربی پوست مواجه هستند. به همین دلیل برای متعادل کردن میزان ترشحات چربی ، به یک کرم سبک که خاصیت آبرسانی هم دارد نیاز دارند.

برای پوست های حساس ، بهتر است از مرطوب کننده هایی که در ساختار آن ها آلوئه ورا بکار رفته است، استفاده کنید.

برای پوست های معمولی و ترکیبی هم مانند پوست های چرب، بهتر است از کرم های سبک با خاصیت آبرسانی استفاده کنید.

 

 

توجه به ساختار مرطوب کننده ها

در خرید این کرم ها به مواد تشکیل دهنده و قیمت آن ها توجه کنید، زیرا مواد تشکیل دهنده تا حدودی به شما در انتخاب یک محصول مناسب کمک می کند.

 

بدون عطر

بدون عطر معمولاً به این معنی است که هیچ عطر و بویی به محصول اضافه نشده است. با این حال ، حتی محصولات بدون عطر نیز همیشه عطر ندارند. در ایجاد بسیاری از رایحه ها از مواد مصنوعی استفاده می شود که می توانند در واکنش های پوستی و آلرژی نقش داشته باشند.

 

فعال و غیرفعال

به زبان ساده ، مواد فعال باعث می شوند محصول همان کاری را که در نظر گرفته شده است انجام دهد. اما مواد غیرفعال فقط در ایجاد محصول نهایی نقش دارند.

 

Non-comedogenic

محصولی که این اصطلاح را در برچسب ذکر کرده ادعا می کند منافذ را مسدود نمی کند و یا فاقد روغن است. درواقع غیرکومدون‌زا اگرچه روغن اضافی را تجزیه می کند ، اما پوست شما را از رطوبت محروم نمی کند.

 

ضد حساسیت

ضدحساسیت به محصولی گفته می شود که واکنش های آلرژیک کمتری را در مصرف کنندگان ایجاد می کند.

 

طبیعی در مقابل ارگانیک

در محصولات طبیعی از موادی استفاده می شود که از منابع گیاهی تهیه می شوند (و ممکن است از مواد شیمیایی استفاده کنند یا نکنند). محصولات ارگانیک ادعا می کنند دارای موادی هستند که بدون مواد شیمیایی ، سموم دفع آفات یا کودهای مصنوعی رشد می کنند.

 

طیف گسترده ای

این بدان معنی است که این محصول هم اشعه UVB و هم اشعه UVA خورشید را مسدود می کند. اگرچه همه مرطوب کننده ها حاوی ضد آفتاب نیستند ، اما اکنون بسیاری از محصولات این ترکیب را ارائه می دهند. اگر از مرطوب کننده ای که با اشعه آفتاب مقابله می کند استفاده نمی کنید ، ابتدا مرطوب کننده خود را بزنید و سپس از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.