لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد، رفع دائمی یا موقت موها؟

لیزر موهای زائد با حرارت دادن فولیکول های مو باعث جلوگیری از رشد موهای جدید می شود. این باعث می شود که فولیکول های مو برای مدت طولانی در حالت خواب قرار بگیرند و وقتی موها دوباره رشد می کنند ، سبک تر ، ظریف تر و تعداد آنها کمتر می شود.

اگرچه این روش معمولاً به عنوان نوعی از بین بردن موهای زائد “دائمی” مطرح می شود ، اما لیزر درمانی فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک منطقه مشخص کاهش می دهد و نمی توان گفت موها به طور کامل از بین می روند.

طبق مطالعات انجام شده ، این گزینه حذف مو در افرادی که رنگ پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین نتیجه را دارد.

با سوین بیوتی همراه باشید تا بیشتر شما را با لیزر درمانی آشنا کنیم.

 

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

در لیزر درمانی از پرتوهای لیزر با حرارت بالا به عنوان یک فرم خفیف تابش استفاده می شود. در طی مراحل ، این اشعه های لیزر گرم می شوند و به فولیکول های مو آسیب می رسانند.

فولیکول های موی شما درست در زیر پوست قرار دارد. آنها مسئول تولید رشته های جدید مو هستند. اگر فولیکول ها از بین بروند ، تولید مو به طور موقت از کار می افتد.

در مقابل ، موچین ، ژیلت و اپیلاسیون موهای سطح را از بین می برد. این روش ها فولیکول های تولید کننده مو را هدف قرار نمی دهند.

جاهایی که برای لیزر مناسب است شامل موارد زیر است:

سینه

شانه ها

گردن

بیکینی

صورت (به جز ناحیه چشم)

زیربغل

لیزرها ، ملانین (رنگ) مو را هدف قرار می دهند. حتی اگر بعضی از موها برطرف نشوند ، روشن شدن رنگ آنها می تواند باعث کاهش ظاهر موها در پوست شود. برخی از موهای شما نیز ممکن است در طی چند روز پس از اولین جلسه درمانی ریخته شود.

به طور کلی ، لیزر موهای زائد یک فرآیند نسبتاً سریع است. نواحی کوچکتر ، مانند لب بالایی ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد. نواحی بزرگتر از بین بردن مو ، مانند پشت یا سینه ، ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

با وجود میزان موفقیت بالای لیزر موهای زائد ، فولیکول های مو در نهایت بهبود می یابند. این منجر به تولید موی جدید می شود. برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن ، باید چندین جلسه درمان داشته باشید.

 

 

چرا به جلسات بیشتر لیرز درمانی نیاز است؟

برای گرفتن نتیجه ی بهتر لازم است که جلسات لیرزدرمانی تداوم داشته باشد. تعداد جلسات لیزر به تفکیک افراد متفاوت است. طبق مطالعات، بیشتر افراد بین چهار تا شش جلسه لیزر درمانی نیاز دارند.از طرفی بین جلسات باید حداقل چهار تا شش هفته فاصله باشد.

بعد از هر جلسه ، احتمالاً موهای کمتری مشاهده خواهید کرد. هر مویی که باقی بماند یا بازسازی شود هم از نظر بافت و هم از رنگ کمتری برخوردار است. مطالعات نشان می دهد که بعد از جلسه اول تعداد موها 10 تا 25 درصد کاهش می یابد.

علاوه بر این ، برای گرفتن نتیجه بهتر ، پس از گذراندن دوره کامل لیزر درمانی ، برای اطمینان از عدم تولید مجدد فولیکول ها، ممکن است به یک یا دو بار در سال به جلسات ترمیم نیاز داشته باشید.