اسکراب
اسکراب چیست؟ و چه فوایدی دارد؟

درست مانند پاکسازی ، تقویت و مرطوب کنندگی ، اسکراب نیز سهم زیادی در زیبایی پوست ما دارد. لایه برداری از پوست می تواند از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری کند.امروزه با وجود انواع مختلف لایه بردار صورت و لایه بردار بدن که در بازار موجود است ، لایه برداری از پوست به هیچ وجه کار سختی نیست! از طرفی شما می توانید انواع مختلفی از اسکرابهای خانگی را برای لایه برداری پوست خود درست کنید!

فقط به این نکته توجه داشته باشید که نوع لایه بردار را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید.

با سوین بیوتی همراه باشید تا شما را با اسکراب و فواید آن آشنا کنیم.

 

اسکراب چیست؟

به زبان ساده ، اسکراب یک محصول مراقبت از پوست است که عملکرد اصلی آن از بین بردن سلول های مرده پوست از طریق لایه برداری و همچنین پاکسازی پوست و افزایش گردش خون بدن است.

 

فواید اسکراب:

تمیز کردن پوست

لایه بردار پوست شما را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی ، چربی و عرق می کند. مواد پاک کننده صورت نمی توانند تمام گرد و غبار موجود در منافذ پوست شما را بیرون بکشند ولی اسکراب این کار را با موفقیت انجام می دهد. شما می توانید به راحتی با شکر قهوه ای و عسل یک لایه بردار درست کرده و هفته ای دوبار از آن استفاده کنید.

 

از بین بردن سلولهای مرده

پوسته پوسته شدن پوست می تواند آزار دهنده باشد. این پوسته ها به مرور زمان باعث تجمع سلولهای مرده روی پوست می شوند. استفاده از لایه بردار به شما کمک می کند تا از شر سلولهای مرده پوست خلاص شوید.

 

درخشان کردن پوست

لایه برداری می تواند در واقع باعث درخشش پوست شما شود. برنج را به مدت دو ساعت در شیر خیس کنید. سپس آن را به صورت خمیر درآورده و روی صورت خود بمالید تا در کمترین زمان پوستی براق پیدا کنید.

 

حذف لکه های تیره

آیا می دانید اسکراب حتی می تواند به از بین بردن لکه های پوست کمک کند؟ یک قاشق ماست را به یک قاشق گردوی خرد شده اضافه کنید. هفته ای دو بار از این لایه بردار به خصوص در زانوها و آرنج ها استفاده کنید تا نتایج شگفت انگیز آن را ببینید.

 

از بین بردن جای زخم آکنه

لایه برداری به از بین بردن جای زخم های آکنه کمک می کند. با استفاده از دو قاشق جوش شیرین و یک قاشق آب، یک لایه بردار خمیری تهیه کنید. این خمیر برای درمان علائمی که در اثر آکنه باقی مانده است بسیار مفید است.

 

جلوگیری از موهای زیر پوستی

موهای رشد نکرده یک مشکل همیشگی است و لایه بردار راه حل خوبی برای جلوگیری از آن است. آب دو لیمو را بگیرید و یک فنجان شکر به آن اضافه کنید، سپس مقداری آب اضافه کرده و از این لایه بردار برای جلوگیری از موهای زیرپوستی استفاده کنید. می توانید چند قطره روغن درخت چای نیز اضافه کنید زیرا دارای خاصیت ضد عفونی کننده است. اگر میخواهید نتیجه ی بهتری بگیرید بهتر است 2 یا 3 روز پس از اپیلاسیون از آن استفاده کنید.

 

صاف کردن پوست

پوست صاف کلید زیبایی شما است. از لایه بردار تهیه شده از یک فنجان بادام آسیاب شده ، دو قاشق عسل و خامه شیر استفاده کنید. این اسکراب نه تنها باعث می شود پوست شما بی عیب و نقص به نظر برسد ، بلکه باعث لطافت و شفافیت پوست شما نیز می شود.