ویتامین C
ویتامین C پودر شده و تاثیر آن در سلامت پوست

ویتامین C یک ماده مغذی ضروری است که عملکردهای زیادی در بدن شما دارد. برخلاف بیشتر حیوانات ، انسان نمی تواند ویتامین سی بسازد. شما باید ویتامین سی را در رژیم غذایی خود از طریق غذاهایی مانند مرکبات ، فلفل دلمه ای و سبزیجات برگ دار دریافت کنید. ویتامین سی به ویژه برای حفظ سلامت پوست مهم است. سلول های پوستی شما از این ویتامین برای محافظت در برابر آلودگی ، سیگار کشیدن و اشعه ماورا بنفش استفاده می کنند. پوست شما همچنین برای ایجاد کلاژن به ویتامین سی نیاز دارد. ویتامین C پودر شده محصول نسبتاً جدیدی در بازار است ، اما اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. می تواند برای محافظت از صورت و کاهش علائم پیری با سرم یا مرطوب کننده ها مخلوط شود.

با سوین بیوتی همراه باشید تا به شما بگوییم ویتامین C پودر شده چه تاثیری در بهبود سلامت پوست دارد.

 

 به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند

ویتامین سی فراوان ترین منبع آنتی اکسیدان قابل اعتماد در پوست شما است. سلول های پوستی شما برای جلوگیری از آسیب عوامل محیطی ، ویتامین سی را ذخیره می کنند. اشعه ماورا بنفش ، آلودگی و استعمال دخانیات ، با ایجاد رادیکال های آزاد به پوست شما آسیب می رسانند. رادیکالهای آزاد مولکولهای ناپایداری هستند که الکترونها را از سلولهای شما می کشند و باعث آسیب می شوند.

 

از افتادگی پوست جلوگیری می کند

پوست شما با افزایش سن به طور طبیعی کلاژن کمتری تولید می کند. از دست دادن کلاژن یکی از عواملی است که باعث می شود پوست شما با افزایش سن آویزان شود. استفاده از ویتامین سی پودر شده روی صورت ممکن است به بهبود تولید کلاژن در پوست کمک کند ، به خصوص اگر زمان زیادی را در آفتاب می گذرانید یا ویتامین C کمی در رژیم غذایی خود دارید.

 

از پوست در برابر آفتاب و آلودگی محافظت می کند

پوست شما به طور مداوم در معرض اشعه ماورا بنفش آسیب رسان و آلودگی است که می تواند باعث استرس اکسیداتیو شود. ویتامین سی به عنوان یک آنتی اکسیدان برای محافظت از پوست شما در برابر این استرس عمل می کند. استفاده از  ویتامین C پودر شده روی صورت ممکن است به اشباع مقدار ویتامین سی موجود در سلول ها کمک کند.

 

ویتامین سی ویتامین E را دوباره پر می کند

ویتامین E یکی دیگر از آنتی اکسیدان های مهم است که از پوست در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. بعد از اینکه پوست شما در معرض نور خورشید قرار گرفت ، سطح ویتامین E کاهش می یابد. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین سی به دوباره پر کردن ویتامین E پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب کمک می کند.

 

باعث کاهش چین و چروک صورت می شود

هرچه پیرتر می شوید ، چین و چروک بیشتری در پوست شما ظاهر می شود. اگرچه تشکیل چین و چروک تا حد زیادی از نظر ژنتیکی از پیش تعیین شده است ، اما تماس مکرر با اشعه ماورا بنفش می تواند باعث تجزیه کلاژن و الاستین و پیری زودرس پوست شود. استفاده از پودر ویتامین C در صورت ، می تواند از آن در برابر آسیب های خورشید محافظت کند.

 

به ترمیم زخم کمک می کند

استفاده از ویتامین سی روی زخم ممکن است باعث تسریع در ترمیم و کاهش جای زخم شود.

 

آسیب های ناشی از خورشید را درمان می کند.

استفاده از ویتامین سی روی صورت ممکن است به کاهش لکه های تیره ناشی از آسیب خورشید کمک کند. ویتامین C موضعی از تولید ملانین ( ماده ای که باعث ایجاد رنگ تیره در پوست می شود) جلوگیری می کند.